WYSIWYG Web Builder
VIDEO O VSADCE od Nosíčka zde:
https://www.youtube.com/watch?v=WaYCp7gw7qY&t=4s

VIDEO JAK NAŠÍT DRUHÝ ZIP DO BUNDY zde:
https://www.youtube.com/watch?v=tkslPWF8-I4&t=53s

fotky různě nastavené vsadky, adaptérů, kapucky a zateplovací flísové vložky naleznete zde:
https://www.facebook.com/pg/malynosicek/photos/?tab=album&album_id=136958080266949

SKLADOVÉ VSADKY
https://www.facebook.com/pg/malynosicek/photos/?tab=album&album_id=160414841254606


VSADKA

Těhotenská a nosící vsadka od Nosíčka je vytvořena tak, aby byla maximálně funkční a univerzální. Lze ji zapnout (a plně využívat) do kabátu či bundy o délce zipu cca 60-90 cm (k druhu zipu více níže) a je určena pro období těhotenství a nošení miminka prakticky po celou dobu, co Vám dítko vydrží pod bundou :-)

Nosíčkovu vsadku lze zkracovat pomocí patentek, a to jak zahnutím horního okraje ven, tak i dovnitř do bundy.

Ke vsadce lze navíc objednat i kapucku, která je odepínatelná a dá se připnout do různých výšek dle toho, jak máte vsadku zrovna zkrácenou. Kapucka je z vnitřní strany podšitá měkounkým flísem, ze kterého je rovněž pohledová strana oušek.

Nosíček ke vsadce rovněž dodává stahovací gumičku na stažení vsadky za krkem miminka (v ceně vsadky), kterou lze připnout pod kapucku či pod zahnutí vsadky, případně i na nezahnutou vsadku, a to vždy do výšky dle toho, jak máte vsadku zkrácenou.

Dolní okraj vsadky je stahovací na gumičku, což vytvoří dokonalou kapsu pro zadeček miminka a Vy nebudete z bundy spodem vypadávat a budete tak pěkně v teple, i pokud Vaše bunda nemá stahovací spodní okraj ;-)

Ke vsadce si můžete přikoupit rovněž zateplovací vložku vyrobenou ze dvou vrstev flísu, kterou lze na vsadku připnout na patentky a lze ji tedy připínat a odepínat dle teploty a vsadka je tak celoroční i pokud nemáte nosící mikinu.

Nosíčkova vsadka je oboustranná a jezdec zipu lze obrátit naopak (aby směřoval dovnitř do bundy), tudíž ji lze připnout i do nesmyslně atypické bundy ušité se zipem naopak (jezdec zipu je na opačné straně, než je obvyklé - pak bude zadní strana vsadky směřovat směrem ven z bundy). Navíc lze k Nosíčkově vsadce dokoupit zip adaptér pro oboustranné nošení, tj. aby šla vsadka do jedné bundy zapnout oběma stranami ven. Ideální řešení pro nerozhodné či pro rodiny, kde maminka chce nutně růžovou a tatínek šedou!

PROČ NOSÍČKOVA VSADKA NEKRYJE KRK?
Čistě z praktických důvodů - nebyla by tak univerzální (musela by být šitá na konkrétní bundu), miminko byste nemohli dát do různých výšek na těle nosiče, veeeelmi nepohodlně se v takové vsadce ke krku kojí (musíte rozepínat zip až u krku) a hlavně, pokud Vám miminko usne a má kolem krku zapnutou vsadku, tak ho prakticky neodložíte a navíc má nevzhledně (a asi i nepříjemně) otlačené zapínání u Vašeho krku na obličeji. Plus Nosíčkovo testovací miminko Lucinka se v takovém střihu vsadky vztekalo, protože tam nebyla maminka, ale nějaký kus látky nepříjemně zapnutý kolem krku. Nosíček má krytí krku vychytané společnou šálou pro nosiče a malého nosíčka, více informací v záložce SPOLEČNÁ ŠÁLA.

ZIP
Máte strach, že zip nebude do Vaší bundy sedět? Nosíčkova vsadka je šita s
KOSTĚNÝM zipem (fotka kostěného zipu níže - má velké plastové zoubky) o šířce 5mm (změřte buď přes zapnuté zoubky zipu na šířku, nebo se podívejte, zda je na zipu číslo 5 - většinou bývá zezadu jezdce), který je nejuniverzálnější, tudíž pokud máte na Vaší bundě takovýto kostěný 5mm zip, velmi pravděpodobně do něj zipy na vsadce budou pasovat. Vždy je však ideální poslat Nosíčkovi fotku zipu (pokud máte kostěný 5 mm zip a má například 2 jezdce apod...).
Nosíček

Pokud máte zip jiný, tak jsou dvě možnosti:


MATERIÁL A BARVA, SPOTŘEBA LÁTKY
Nosíčkova vsadka je šita ze dvou vrstev zimního softshellu, který neprofoukne a obsahuje membránu proti promoknutí (zimní softshell je z výroby "podšit" fleecem). Zimy se bát rozhodně nemusíte.

Pokud chcete nosit i v mrazech, doporučuje Nosíček ke vsadce dokoupit zateplovací flís - vložka ze dvou vrstev flísu, která se do vsadky připíná na patentky.

Konkrétní barvu vsadky si buď vyberete z Nosíčkových skladových vsadek (viz facebookové album SKLADOVÉ VSADKY), nebo dodáte svou vlastní látku (například objednáte a zaplatíte na internetu, ale necháte zaslat na Nosíčkovu adresu, nebo koupíte v galanterii a zašlete balíčkem Nosíčkovi).

Pokud máte v plánu dodat svou vlastní látku, dívejte se po zimním softshellu (také nazýván softshell s fleecem). Softshellu je třeba 80 cm, kdy na obě strany vsadky je potřeba 80 cm z plné šíře látky a ze zbytku lze ušít kapucku či jiné doplňky. Na samotnou vsadku tedy stačí čtverec látky o rozměrech 80x80 cm. Pokud tedy chcete, aby Vám Nosíček ušil vsadku s kapuckou z Vámi vybrané látky, tak (samozřejmě po domluvě s Nosíčkem) objednejte na internetu nebo kupte v kamenném obchodě celkem 80 cm šíře dané látky.
Kostěný zip o šířce 5mm
(měřeno na šířku zapnutých zoubků)
1. Neseženete-li padnoucí zip (nebo se Vám ho shánět prostě nechce) je možné pod zip Vaší bundy přistehnout zip druhý (z venku tedy nebude vidět), který bude sedět do zipu na vsadce a do kterého se vsadka bude na Vaši bundu zapínat. Tento zip Vám se vsadkou pošle Nosíček. Bez vsadky pak budete bundu zapínat stejně jako dříve a po ukončení nošení Vaší ratolesti se zip jednoduše vypáře.

Videonávod k našití druhého zipu najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=tkslPWF8-I4&t=53s

2. Na míru vyrobený ZIP ADAPTÉR (foto níže): zajdete s Vaší bundou do galanterie a tam si koupíte stejný zip, jako na Vaší bundě, a to 70 cm dlouhý a nejlépe černý - vždy zkoušejte zip zapnout do obou stran zipu na bundě, a tento zip Nosíčkovi pošlete (klidně i obyčejnou poštou, ale nezapomeňte na obálku napsat svoje jméno) a Nosíček Vám ke vsadce vyrobí i adaptér na Váš zip. Vsadku Nosíček nešije přímo s Vašimi zipy proto, že by se Vám pak špatně prodávala či půjčovala jiným osobám, pokud by na ní byl specifický zip. S kostěným zipem naopak není problém udělat adaptér i později.

Na míru vyrobený zip adaptér
z Vámi dodaného zipu